Survival w dobrym towarzystwie- ze scyzorykiem victorinox hercules

Istnieje wiele definicji survivalu. Wszystkie pojęcia łączy jedno- survival to hobby. Można z całą pewnością stwierdzić, że survival jest jakby innym obliczem harcerstwa, z którym związanych było wiele osób, które lubią wszelkiego rodzaju szkoły przetrwania. W harcerstwie używano finek. Czego natomiast używa się w survivalu? Oczywiście scyzoryków.

Jaki scyzoryk wybrać?

To nieprawda, że uczestnictwo w survivalu wyklucza używanie sprzętu, ułatwiającego przetrwanie np. w lesie. Przecież nikt nie uczestniczy w szkole przetrwania bez zdobyczy cywilizacji, takiej jak ubrania. Nie jest wykluczone również używanie scyzoryków, nawet tych wielofunkcyjnych. Kluczowe jest to, aby scyzoryk był wykonany z dobrej jakości materiałów. Musi to być trwały sprzęt, który wytrzyma wiele wypraw i sprosta wielu zadaniom. Takim scyzorykiem jest np. scyzoryk victorinox hercules.

Jakie funkcje posiadać powinien scyzoryk?

Scyzoryk, oprócz głównego ostrza, może mieć też wiele innych funkcji. Może być narzędziem, które posiada nożyczki, kombinerki, czy nawet piłę do drewna. Dobry scyzoryk wielofunkcyjny zawiera również rozwiertak, przecinak do drutu, śrubokręt oraz pęsetę. We wspomnianym wcześniej scyzoryku victorinox hercules znajdziemy również wymienione wyżej funkcje. Jeśli będzie taka potrzeba, można również używać otwieracza do konserw i butelek oraz korkociągu.

Dobrej jakości scyzoryk może być pomocny w wielu okolicznościach. Niezależnie od tego, co użytkownik tego narzędzia rozumie pod pojęciem survivalu. https://www.hobby4men.com/scyzoryk-victorinox-hercules-18-f-111mm-czerwony.html