Petardy hukowe – produkt, który rozkręca większość sylwestrowych bali na świeżym powietrzu

Z petardami hukowymi jest tak, że wszystko jest dobrze dopóty, dopóki przy ich odpalaniu zachowa się minimum bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Inaczej pochopna zabawa nimi może skończyć się źle.

Kroki, jakie należy podjąć, odpalając petardy hukowe?

Po pierwsze należy to robić daleko od zabudowań drewnianych. Zabłąkana petarda mogłaby wywołać pożar. Po drugie trzeba uważać na zwierzęta domowe typu koty psy. One bardzo boją się dźwięku rozrywanych petard. Po trzecie należy sprawdzić, czy kupione przez nas petardy mają wszystkie atesty i czy nie są przeterminowane. Dobrze byłoby, gdyby petardy hukowe ( https://www.protarget.com.pl/pol_m_Outdoor_Pirotechnika-470.html ) były zakupione w sklepie stacjonarnym, a nie gdzieś na stadionowym bazarku. To obniża ryzyko wypadku, a w razie nieszczęścia jest podstawą do odszkodowania i ewentualnej rekompensaty.

Zalety petard hukowych

Po pierwsze są one symbolem kończącego się roku kalendarzowego. Po drugie swoją obecnością uświetniają każdą zabawę plenerową. Po trzecie można ich używać z różnych okazji, nie tylko w święta. Po czwarte są oznaką radości i szampańskiej zabawy.

Dlaczego petardy hukowe tak przypadły nam do gustu?

To pewnie, dlatego, że:

• dorośli nadal mają coś z dzieci.
• petardy są takie niepozorne i kolorowe.
• można je dostać prawie wszędzie, zwłaszcza w okresie świąteczno- noworocznym.
• są podstawowym środkiem wiwatującym jakieś ważne zdarzenie prawie na całym świecie.
• nie da się ich nie zauważyć, a tym bardziej nie usłyszeć.
• w grudniu i na początku stycznia są tak popularne niczym karp czy choinka. Można je nabyć za całkiem niewielkie pieniądze.