O czym należy pamiętać, wybierając pałkę policyjną?

Na pierwszy rzut oka zakup pałki policyjnej wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale w rzeczywistości sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić nową pałkę do samoobrony, ale niestety nie mają zielonego pojęcia. na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

O czym należy pamiętać?

Jak łatwo się domyśleć, nie każda pałka policyjna do samoobrony jest tak samo skuteczna, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać porządny model. W pierwszej kolejności warto dokładnie ocenić swoje możliwości. Mowa tutaj przede wszystkim o sile, szybkości, wzroście, zasięgu ramion i mocy uderzenia, która ma olbrzymie znaczenie. To właśnie do tych parametrów najlepiej dobierać pałkę policyjną.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przy zakupie nowej pałki trzeba zwrócić uwagę na jej długość i grubość. Pamiętać należy również i o tym, że pałka policyjna może otwierać się z różną szybkością. Producenci stosują w pałkach różne mechanizmy, dlatego też warto przetestować poszczególne modele, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiedni produkt. Najlepsza pałka to taka, którą będzie można swobodnie władać. W przypadku kobiet i osób starszych można zastosować dodatkowe narzędzia, które znacząco zwiększają siłę uderzenia. Godne uwagi są między innymi specjalne pałki z nakładkami obciążającymi.