Nóż składany pomoże przetrwać survival

Coraz większą popularnością cieszą się wyprawy survivalowe. Rośnie też zapotrzebowanie na akcesoria potrzebne, by przetrwać w ekstremalnych warunkach. W niezbędniku każdego survivalowca powinien znaleźć się nóż, najlepiej składany.

Niezastąpiony w wielu sytuacjach

Noże składane na pierwszy rzut oka wyglądają niepozornie. Głównie ze względu na ich niewielkie rozmiary. Znacznie zyskują na wartości, gdy okazuje się, że dzięki nim można przetrwać z dala od dobrodziejstw cywilizacji.
Nóż składany okaże się wartościowym pomocnikiem przy zdobywaniu opału na ognisko. Przyda się też również podczas przygotowania posiłku. Można nim kroić nie tylko racje żywnościowe. Z powodzeniem zastąpią nożyczki, gdy trzeba będzie uciąć kawałek bandaża lub przyciąć linkę.

Bezpieczny

Zaletą noży składanych, obok ich funkcjonalności, jest bezpieczeństwo. Jak sama nazwa sugeruje – można je złożyć. Najczęściej w taki sposób, że ostrze chowa się w rękojeści. Dzięki temu nie ma ryzyka przypadkowego skaleczenia się.
To, że nóż można złożyć, przekłada się również na miejsce potrzebne dla niego w bagażu. Ostatecznie ma on tak niewielkie rozmiary, że można z powodzeniem przytroczyć go do paska i mieć pod ręką w każdej sytuacji, gdy trzeba będzie po niego sięgnąć.

Idealny prezent

O nożach składanych warto pomyśleć przed każdą okazją do obdarowania bliskiej osoby upominkiem. Na rynku dostępne są modele, które charakteryzuję się nie tylko funkcjonalnością, ale również ciekawym i oryginalnym designem. Wiele z nich zasługuje na miano małych dzieł sztuki.