Niezawodny pistolet maszynowy do walk ASG

Pistolet maszynowy to rodzaj broni wykorzystywanej do walk na krótkim dystansie. W rzeczywistości wykorzystują amunicję pistoletową i charakteryzują się prowadzeniem szybkiego ognia i wysoką manewrowością ze względu na niewielkie rozmiary. Jak zostało to przeniesione do świata ASG?

Działanie i zastosowanie pistoletów maszynowych w ASG

W ASG ze względu na brak możliwości strzelania na daleki dystans pistolety maszynowe mogą być wykorzystywane zarówno w starciach na otwartym terenie jak i w bliskich starciach w budynkach. Ograniczeniem jest jedynie moc danej repliki i ograniczenia wynikające z ustalonych zasad podczas konkretnej rozgrywki. Główną ich zaletą w ASG w porównaniu do replik chociażby karabinków szturmowych są mniejsze rozmiary, przez co pistolety maszynowe podobnie jak na prawdziwym polu walki są znacznie praktyczniejsze i wygodniejsze do manewrowania w ciasnych przestrzeniach. Przez to znajdują szczególnie popularne zastosowanie u miłośników walk CQB – w bliskim kontakcie. Repliki tego typu zazwyczaj posiadają napęd elektryczny. Pistolety naśladujące nowsze modele broni pozwalają na zainstalowanie dodatkowych przydatnych akcesoriów jak chociażby celowniki kolimatorowe, laserowe, czy latarki.

Popularne repliki pistoletów maszynowych

Wśród replik ASG można szczególnie często natknąć się na modele naśladujące pistolety maszynowe takie jak popularne MP5, czy MP7. Pasjonatów niemieckiej broni zainteresują repliki broni Heckler&Koch, a użytkownicy miłujący się w broni ze wschodu zainteresują się chociażby pistoletem maszynowym Scorpion Vz61. Popularne są także repliki pistoletu maszynowego Uzi, czy belgijskiego FN P90. Miłośnicy strzelanek historycznych odnajdą także, popularne w ASG, repliki pistoletów maszynowych z okresu drugiej wojny światowej wykorzystywanych przez wszystkie strony konfliktu.