Kamizelka Plate Carriers

Kamizelki Plate carrier to to, co tak naprawdę nazywamy „kamizelką kuloodporną”. Kamizelki taktyczne posiadają płyty ceramiczne, kompozytowe i stalowe. Ludzie często używają terminu „kamizelki kuloodporne” jako synonimu kamizelek Plate Carriers. Dzięki włożonym płytom taktycznym kamizelki te są najlepszymi taktycznymi nośnikami płyt, które chronią użytkowników przed ogniem z broni ręcznej, odłamkami, rykoszetami i podobnymi sytuacjami zagrażającymi życiu.

Kamizelki płytowe z wkładkami do kamizelek kuloodpornych tworzą prawdziwy system kamizelek plate carrier – ten sam pancerz taktyczny, któremu ufają wojsko, organy ścigania, personel ochrony i prywatni kontrahenci zza oceanu. 

Typy kamizelek taktycznych typu Plate Carrier 

Kamizelki płytowe są dostępne w różnych opcjach i rozmiarach do użytku w przypadku różnych potencjalnych zagrożeń. W zależności od operacji, środowiska lub sytuacji, można wybierać spośród różnych stylów, od minimalistycznej taktycznej zbroi kuloodpornej do działań pod przykrywką i po cywilnemu, po cięższą zbroję taktyczną do ochrony przed ostrzałem z karabinu ciężkiego kalibru z dużą prędkością.

Lekkie operacje z udziałem kamizelki plate carrier

Kamizelka Plate Carrier to przykład kamizelki typu kuloodpornej, którą można dyskretnie nosić pod koszulą lub kurtką. Taktyczne kamizelki ochronne nie są przeznaczone do mocowania ciężkich płyt. Te taktyczne typu plate carrier są idealne do mniejszych kalibrów, szybkich operacji i środowisk o niskim poziomie zagrożenia. Chociaż lekkie kamizelki płytowe nie zapewniają ochrony płyty bocznej, są one wyposażone w różne rodzaje spartańskich płyt pancerza przedniego, w tym pojedynczą stalową płytkę AR550.