Jaki jest najlepszy taktyczny nóż survivalowy?

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na noże survivalowe, dlatego też na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele modeli do wyboru. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie noża taktycznego i na jaki model warto postawić.

Nóż taktyczny z głownią stałą

Godne uwagi są przede wszystkim solidne noże survivalowe Kandar: https://ostry-sklep.pl/noze-kandar z głownią stałą, które są bardzo wytrzymałe na stępienie i bardzo proste do naostrzenia. W pierwszej kolejności warto postawić na model Kandar Tanto, który zaprojektowany został dla potrzeb żołnierzy. Nóż ten doskonale sprawdzi się także w turystyce i survivalu. Głownia wykonana została w całości ze stali serii 440, dzięki czemu poradzi sobie nawet w najtrudniejszych i najbardziej niesprzyjających warunkach.

survivalowy nóż marki Kandar

Dlaczego warto postawić na model Tanto?

Oryginalne noże survivalowe Kandar Tanto charakteryzują się bardzo ostrym czubkiem i dość dużą powierzchnią tnącą. Nóż ten bez żadnego większego problemu poradzi sobie nie tylko podczas ciężkiej pracy w kuchni polowej, ale również przy tradycyjnych pracach obozowych. Głownia została w całości pokryta specjalną czarną powłoką, która jest idealnym zabezpieczeniem nie tylko przed korozją ale również przed refleksami świetlnymi. Na szczególną uwagę zasługuje także perfekcyjnie wyprofilowana rękojeść, która pokryta została antypoślizgową powłoką. Pomiędzy rękojeścią, a ostrzem znajduje się dodatkowy jelec, który chroni dłoń przed samodzielnym ześlizgnięciem się na ostrze. Oryginalne noże survivalowe marki Kandar to najlepszy wybór dla osób początkujących.