Jaką wiatrówkę wybrać?

Chcąc zakupić pierwszą wiatrówkę stajemy przed wyborem dwóch najpopularniejszych jej form. Wiatrówki pistoletu, czyli wersji krótkiej będącej najczęściej repliką prawdziwej broni lub też wiatrówki długiej, wyglądem przypominającym strzelbę.

Różnice w budowie to nie tylko estetyka. Idą za nią wszystkie inne cechy użytkowe takie jak chociażby celność i zasięg. Która z tych wiatrówek jest lepsza dla początkującego?

Cechy wiatrówek

Wiatrówka pistolet jest przede wszystkim bardzo łatwa i wygodna w użyciu. Zasila ją nabój CO2, która wystarcza na kilkadziesiąt strzałów bez konieczności zmiany naboju. Siła strzału, a co za tym idzie również zasięg i celność nie są najlepsze, ale w przypadku strzelania rekreacyjnego ten model sprawdza się znakomicie.

wiatrówka w formie pistoletu

Wiatrówki długie cechują się znacznie większą siłą strzału. Wzrasta również jej celność i dystans. Z pewnością pozwala na znacznie precyzyjniejszą zabawę niż wiatrówki pistoletowe. Niestety ten typ wiatrówki ma też swoje wady. Ten model jest przede wszystkim dość spory, a co za tym idzie odrobinę niewygodny w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo wystrzał najczęściej jest spowodowany przez uwolnienie energii z naciągniętej sprężyny, którą trzeba każdorazowo naciągnąć po strzale.

Pistoletowa wiatrówka z artykułu: https://ostry-sklep.pl/wiatrowki-pistolety-na-co2