Jak wybrać dobry plecak taktyczny?

plecak taktyczny1

Plecaki taktyczne to świetne rozwiązanie dla miłośników survivalu, paintballu lub polowań. Przed zakupem tego rodzaju produktu należy go dopasować do swoich potrzeb. Podpowiadamy, jak wybrać funkcjonalny plecak taktyczny.

Plecak taktyczny a zwykły – różnice

Jak sama nazwa wskazuje plecaki taktyczne są stworzone do wykorzystywania w konkretnych sytuacjach. Od swoich zwyczajnych odpowiedników różnią się między innymi: wagą, wytrzymałością oraz pojemnością. Ponadto są wyposażone w dużą ilość przegród i kieszeni, zapewniających bardzo dobrą organizacje. Omawiane plecaki wyróżniają się charakterystycznym wyglądem. Ich kolory nie rzucają się w oczy, przeważnie są to barwy maskujące, takie jak: khaki, oliwkowy lub moro. Często są wyposażone w specjalne rzepy umożliwiające doczepienie różnego rodzaju emblematów lub naszywek.

plecak taktyczny

Odpowiedni model

Dobranie odpowiedniego rodzaju plecaka taktycznego zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. W zależności od długości odbywanych wypraw, można zakupić niewielkie modele (do 30 litrów), średnie (do 50 litrów) lub duże (ponad 50 litrów). Plecaki taktyczne powinny być wyposażone w jak największą ilość dodatkowych komór i kieszeni gwarantujących nienaganną organizacje. Przy ich wyborze należy też zwrócić uwagę na miękkość ramion, co ułatwia noszenie ciężkiego sprzętu w czasie długich tras. Ważne są też towarzyszące im pasy biodrowe i piersiowe, dzięki którym plecak staje się bardziej ergonomiczny. Miłośnicy survivali i paintballu powinni zdecydować się na plecaki zapewniające kamuflaż. Opisane plecaki można zakupić w sklepie internetowym pod linkiem.