Jak gaz pieprzowy kupić?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się gaz pieprzowy. Wiele osób zastanawia się jak wybrać gaz pieprzowy, który będzie najlepszy do obrony. 

Zakup gazu pieprzowego

Warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak zasięg, stężenie substancji aktywnej oraz wielkość zbiorniczka. Na rynku dostępne są gazy pieprzowe w postaci żelu oraz cieczy. Opłaca się lepiej poznać te produkty, ponieważ są różne rodzaje dysz rozpylających. Wielkość gazu jest przede wszystkim uzależniona od jego przeznaczenia. Możliwość dyskretnego przenoszenia gazu jest niezwykle ważna, jeżeli ma on służyć do samoobrony. Należy pamiętać, że gaz powinien być zawsze pod ręką i gotowy do użycia. W takiej sytuacji wielkość ma naprawdę znaczenie i warto o tym pamiętać. Pojemność powinna odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom. Im więcej gazu, tym większe szanse w starciu z większą liczbą przeciwników. Jednak lepiej zachować szczególną ostrożność i wybrać rozwiązanie kompromisowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że gaz pieprzowy jest także na wyposażeniu służb mundurowych. 

Wybór gazu

Członkowie takich służb noszą go w kaburach przeznaczonych specjalnie do tego celu. Dobrym pomysłem jest także wybór gazu o większej pojemności. Profesjonaliście stosują także gaz w postaci gaśnicy, którego pojemność jest zdecydowanie największa. Gaz w formie gaśnicy jest niezwykle skuteczny w przypadku obrony domostwa. Od takich parametrów jak SHU oraz OC uzależniona jest siła działania gazu pieprzowego. OC to kapsaicyna, która jest substancją czynną w gazie pieprzowym. Jakość gazu pieprzowego jest bardzo dobra, jeżeli stężenie kapsaicyny wynosi 10%. SHU to z kolei jednostki Scoville’a, które dotyczą piekących właściwości substancji. Wynik oscylujący w granicach 2 milionów SHU jest już naprawdę bardzo przyzwoity. Różny jest też zasięg gazów pieprzowych. Może on wynosić od 30 cm do nawet 5 m. Gazy w formie żelu posiadają zdecydowanie największy zasięg. Po przeczytaniu tego tekstu już masz wiedzę jak wybrać gaz pieprzowy. Producent powinien na opakowaniu podać dokładną informację o zasięgu.