Granatniki do gier airsoftowych

Granatniki są nietypową kategorią broni dla Airsoft (ASG), ponieważ mogą wystrzeliwać różne typy pocisków, które służą celom w grach milisim (symulacji wojskowej). Typowy granatnik do gry w attackball to broń, która wymaga gazowego pocisku do granatu attackball. Wyrzutnia uruchamia pocisk, który faktycznie wystrzeliwuje. Rodzaj użytego pocisku określa jak strzela i do czego strzela.

Naboje do granatnika

Najbardziej rozpowszechnionym typem granatu uderzeniowego 40 mm jest pocisk wypełniony kulkami. Są to granaty wypełnione gazem, które mają kilka „beczek”, które ładuje się do góry kulkami. Mogą one pomieścić od 50 do kilkuset kulek. Po wystrzeleniu, strumienie kulek wylatują, bardzo podobnie do wystrzału z shotguna. Inne typy mają duży kanał lufy, który może być używany do wystrzeliwania kulek z farbą lub rakiet piankowych (oraz kulek/rakiet). Są one świetną zabawą, choć należy sprawdzić u lokalnego przedstawiciela lub organizatora imprezy, czy są one dozwolone w danym miejscu. Granaty gazowe po wystrzeleniu wydają głośny dźwięk, który może przestraszyć niektórych ludzi, więc należy zachować ostrożność.

Pociski działają na Green Gas i zazwyczaj ładowanie trwa 3-5 sekund, może dłużej. Jak w przypadku każdego zasilanego gazem elementu airsoftowego strikeballu, łuski te wymagają opieki i konserwacji, aby zapewnić, że pozostaną w dobrym stanie i nie będą przeciekać z czasem. Najprostszą rzeczą, jaką można zrobić, to nałożyć olej silikonowy na zawór, a następnie napełnić go gazem.

Jak daleko może strzelać granatnik?

Zasięg zależy od rodzaju użytego granatu, a nie od wyrzutni. Pamiętaj, co strzela z granatu. Granat nie jest pociskiem, lecz skorupą. Jeżeli chodzi o zasięg strzału spodziewaj się, że w zależności o typu pocisku będzie on wynosił około 50 metrów, podobnie jak po wystrzale z karabinu.

Czy granaty mogą być wielokrotnego użytku?

Tak, po prostu ładujesz zawór, napełniasz gazem i ładujesz pocisk. Zawór wydechowy to część, która jest aktywowana po naciśnięciu spustu wyrzutni. Czasami blokuje się w pozycji „ognia” i musi zostać zresetowany przed załadowaniem. Więcej dowiesz się na taiwan gun.