Co warto wiedzieć o strzelectwie?

Strzelectwo to bardzo ciekawy i pasjonujący sport, a w ostatnich latach coraz bardziej popularny. Według przepisów, każdy kto ukończył 18. rok życia może spróbować swoich sił na jednej z wielu dostępnych w Polsce strzelnic.

Treningi strzeleckie – hobby, sport i praca

Pod pojęciem strzelectwo kryje się ogół aktywności z użyciem broni palnej lub pneumatycznej w specjalnie do tego przystosowanych obiektach. W zależności od użytkowników wyróżnia się strzelectwo:
– bojowe (ochrona, wojsko i policja),
– myśliwskie (szkolenia łowców) oraz
– sportowe, będące najbardziej atrakcyjną formą dla wszystkich początkujących pasjonatów. Każda strzelnica oferuje długie bronie sportowe oraz pistolety i karabiny bojowe. Podczas indywidualnych treningów pod okiem instruktora celuje się do tarczy, ruchomego celu lub rzutków. Dla bezpieczeństwa wszystkie tarcze strzeleckie oraz cele zaopatrzone są w specjalne kulochwyty.

Zawody strzeleckie dla niewidomych

Powszechnie uważa się, że strzelec musi mieć dobry wzrok. Jest to jednak błędna opinia, ponieważ od wielu już lat sukcesy odnoszą także niewidomi. Wzrok nie jest niezbędny, tutaj największą rolę odgrywa słuch. Podczas celowania do tarcz zmienia się natężenie dźwięku, a ponieważ niewidomi mają szczególnie wyczulony słuch, nie mają problemu z naprowadzaniem dźwiękowym.

Regularne uprawianie strzelectwa daje mnóstwo satysfakcji i pozwala pokonywać własne słabości. Jest to bardzo przydatna umiejętność, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. W dzisiejszych czasach poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, a równowaga psychiczna i emocjonalna to spokojne i szczęśliwe życie.