ASG

ASG to wyjątkowy sport będący pewnego rodzaju alternatywą dla paintballu, który już dawno stał się popularny. Repliki, których używa się podczas rozgrywek ASG są odwzorowaniem prawdziwych broni, które stosuje się w trakcie misji. Jeśli chodzi o podstawowe różnice pomiędzy popularnym paintballem a airsoftem, czyli właśnie ASG to warto wspomnieć na początku o rodzaju kulek, które są wystrzeliwane z replik. W przypadku kulek do paintballa używa się kulek większych, zwykle jest to 68 cala. Kulki te są wypełnione farbą. Natomiast w przypadku ASG kulki są mniejsze, mierzą około 6 mm oraz są zrobione w całości plastiku. Kolejną różnicą jest napęd replik. W przeciwieństwie do paintballu w przypadku airsoftu zazwyczaj spotyka się modele broni napędzane elektrycznie, mechanicznie lub gazowo.

ASG – co należy wiedzieć?

Opisywany sport to rozgrywki, w których wziąć udział może każdy niezależnie od płci oraz wieku. Bardzo istotną kwestią jest w tym sporcie ochrona oczu ze względu na niebezpieczeństwo uszkodzenia oka kulką z repliki. Z tego powodu warto nosić specjalne gogle, które zapobiegną wszelkim niebezpieczeństwom. Co więcej, uderzenie kulką może być nieprzyjemne lub wręcz niebezpieczne także w przypadku natrafienia na ząb, paznokieć, czy też udo. Po uderzeniu plastikową kulką w odsłoniętą skórę może okazać się, iż w miejscu zderzenia powstanie ślad przypominający kształtem oraz wielkością ugryzienie komara. Z tego też powodu podczas wszelkich rozgrywek ASG należy nosić na twarzy kominiarkę, maskę lub chustkę, natomiast na ciało należy zakładać specjalne kombinezony.

Idea ASG

Jedną z podstawowych cech ASG jest gra zespołowa. Zarówno w trakcie bitwy, jak i w trakcie ustalania taktyki należy działać zespołowo. Liczy się współpraca między graczami oraz wspieranie się. Istotną kwestią jest także pomaganie sobie nawzajem. Tylko wówczas można osiągnąć prawdziwy drużynowy sukces oraz czerpać satystakcję z gry.