Airsoft – gra militarna

Już od kilku lat trwa zainteresowanie militariami i nieustannie rozwijają się terenowe gry taktyczne z użyciem markerów (paintball) lub broni ASG.

Atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu

Airsoft to rozrywka z użyciem broni ASG, czyli replik autentycznej broni. W grach z jej użyciem mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat.

Udział w rozgrywkach wymaga kondycji fizycznej, refleksu oraz umiejętności współpracy w zespole. Zwłaszcza ta ostatnia umiejętność jest niezbędna, by pokonać drużynę przeciwnika. Szczegóły rozgrywki określane są przed jej rozpoczęciem. Najczęściej celem walki między drużynami jest zdobycie flagi lub obiektu (przeciwna drużyna ma go bronić). Zawodnik trafiony opuszcza pole bitwy na określony czas, potem wraca do gry. Zawsze obowiązuje zasada fair play.

Broń ASG

ASG to broń na kulki gumowe, które wystrzeliwane są za pomocą sprężyny (pojedyncze strzały), nabojów gazowych lub silniczka elektrycznego. Zwłaszcza modele elektryczne cieszą się dużą popularnością, ponieważ umożliwiają strzelanie ogniem ciągłym.

Wśród replik znajduje się zarówno broń krótka (pistolety, rewolwery), jak i broń długa (karabinki). Ich ogromne podobieństwo do pierwowzorów pozwala broń na kulki z Protarget wykorzystywać także podczas inscenizacji historycznych,na planach filmowych lub podczas szkoleń militarnych. Repliki pozwalają na bezpieczne poznanie budowy pistoletu, jego składania i rozkładania oraz czyszczenia.