Morakniv – atrakcyjna cena w parze z jakością

Noże taktyczne Mora, cieszą się dużą popularnością wśród fanów noży taktycznych i survivalowych. Szwedzka firma stawia na jakość, która będzie dostępna dla każdego. Najtańsze (i wcale nie najgorsze) modele można zakupić już za 20-30 zł.

Noże wykonywane są z hartowanej stali węglowej i nierdzewnej, która długo utrzymuje ostrość. Dodatkowo wykorzystany szlif skandynawski ułatwia ostrzenie, gdy zajdzie taka potrzeba. Dużą wagę przywiązuje się do wygody użytkowania. Rękojeść jest jak najbardziej ergonomiczna i prosta. Morakniv oferuje szeroki wybór produktów – od noży kuchennych, roboczych, survivalowych po narzędzia rzeźbiarskie, czy noże do korekcji kopyt.

nóż mora ze stali nierdzewnej

Ciekawym modelem, przydatnym w życiu codziennym jest Mora Eldris. Niewielki, poręczny nożyk teoretycznie nie nadaje się do ciężkich, outdoorowych zadań – ma jedynie niecałe 6 cm długości ostrza. Świetnie sprawdzi się jednak w wielu codziennych czynnościach. Dodatkowo grzbiet głowni wyposażono w ostrą krawędź- w parze z krzesiwem pozwoli rozniecić ogień.

Zupełnym przeciwieństwem niewielkiego Eldris’a jest Mora Bushcraft. Nóż ten powstał we współpracy ze specjalistami z zakresu survivalu. Zaowocowało to idealnie wyprofilowaną rękojeścią, która jest wręcz nieoceniona, gdy wykorzystujemy nóż do takich zadań jak cięcie/rąbanie twardych materiałów. Nóż można zakupić w kilku wersjach ostrza o zmiennej grubości i szlifie. Również tu znajdziemy ostrą krawędź do zastosowania z krzesiwem (które można zakupić w zestawie).

Noże taktyczne Mora można znaleźć na wyposażeniu harcerzy, wędkarzy, survivalowców, ale też majsterkowiczów i turystów. W bogatej ofercie firmy, każdy znajdzie coś dla siebie.